Jakie szkło laboratoryjne wybrać?

Jakie szkło laboratoryjne wybrać?

Osoby, które chcą stworzyć profesjonalne laboratorium z prawdziwego zdarzenia, w pierwszej kolejności muszą postawić na porządne szkło. Mowa tutaj oczywiście o wszystkich tych naczyniach, które niezbędne są w codziennej pracy w laboratorium. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się na jakie szkło warto postawić.

Podstawowe naczynia laboratoryjne

Podstawowym wyposażeniem jest solidne szkło laboratoryjne, które nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Szkło powinno charakteryzować się dużą odpornością na nagłe zmiany temperatury i działanie różnorodnych odczynników chemicznych. Nie można zapominać także o dużej wytrzymałości mechanicznej. Zwykłe szkło niestety nie jest odporne na gwałtowne zmiany temperatur, dlatego też nie nadaje się za bardzo do laboratorium. Profesjonalne szkło laboratoryjne w swoim składzie zawiera cynk, bor, tlenek baru, magnez i glinek.

Jakie są rodzaje szkła laboratoryjnego?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów szkła laboratoryjnego. Jak łatwo się domyślić poszczególne modele różnią się między sobą przede wszystkim składem. Możemy wyróżnić między innymi szkło sodowe, potasowe, duranowe, kwarcowe i supremax. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również szkło jenajskie. Dokonując zakupu warto zwrócić uwagę na to, czy szkło nie jest porysowane. Niestety jeżeli na szkle pojawi się nawet niewielka rysa, to podczas ogrzewania może pęknąć.