Jak wybrać odpowiednie mieszadło do laboratorium?

Jak wybrać odpowiednie mieszadło do laboratorium?

Zachowanie płynów jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze typu mieszalnika. Różne płyny działają inaczej po zmieszaniu i to jest powód, dla którego dzieli się je na wiele kategorii. Niektóre płyny gęstnieją podczas mieszania, podczas gdy inne zachowują swoje właściwości. Możesz to lepiej poznać, przyglądając się lepkościom każdego materiału przed i po zmieszaniu.

Co należy wziąć pod uwagę w trakcie wyboru?

Po pierwsze, farby, lateks, żele, zawiesiny i glinki zwiększają swoją lepkość wraz ze wzrostem efektu ścinania. Mogą one wpaść do cieczy pseudoplastycznej lub cieczy dylatacyjnej. Jeśli lepkość materiału pozostaje taka sama podczas mieszania, jak w przypadku olejów mineralnych i wody, jest to ciecz newtonowska. Wreszcie, gdy lepkość płynu spada podczas mieszania go jak mieszanki masła orzechowego, jest to płyn tiksotropowy.

Kiedy wybrać mieszadło mechaniczne?

Mieszalniki laboratoryjne ze stali nierdzewnej są zalecane dla każdej branży wymagającej czystej pracy. Inne opcje materiałowe, takie jak żelazo, po prostu nie mogą konkurować z przytłaczającymi zaletami stali nierdzewnej w mieszadłach mechanicznych. W przypadku silnie ściernych składników producenci dodają powłokę chroniącą przed zużyciem na zbiorniku i częściach kontaktowych, aby jeszcze bardziej zwiększyć jego odporność.

Artykuł powstał na podstawie tej strony