Jaki sprzęt powinien znaleźć się w szkolnej pracowni chemicznej?

Dbasz o wyposażenie pracowni chemicznej w szkołach oraz na uczelniach wyższych? Zastanawiasz się, jakie sprzęty zdecydowanie powinny się tam znaleźć? Jeżeli tak, to koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem. Zapraszamy do lektury!

Łaźnia wodna – do czego służy?

Łaźnia wodna jest jednym z podstawowych sprzętów chemicznych. Jej zadaniem jest ogrzewanie lub chłodzenie naczyń laboratoryjnych wraz z ich zawartością, dzięki czemu w bezpieczny sposób można przeprowadzić wszelkie eksperymenty chemiczne. Taki sprzęt zapewnia bowiem całkowitą kontrolę nad temperaturą oraz sprawia, że naczynie nagrzewają się lub też chłodzą w równomierny sposób. Najczęściej w łaźniach ogrzewane są kolby z wąskimi szyjkami oraz okrągłym dnem.

Gdzie kupić łaźnię wodną?

Łaźnie wodne dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych z wyposażeniem chemicznym, jak i w internetowych. Obecnie na rynku spotkać się można z prostymi modelami, jak i tymi bardziej zaawansowanymi wyposażonymi w cyfrowe wyświetlacze i możliwość dokładnego sterowania temperaturą. Koszt najprostszych modeli tego sprzętu waha się w granicach 700 zł – 1000 zł. Nowsze i bardziej zaawansowane technicznie modele mogą kosztować kilka, a nawet kilkanaście tysięcy.