Chłodziarka na szczepionki – niezbędnik w każdym laboratorium

Chłodziarka na szczepionki – niezbędnik w każdym laboratorium

Chłodziarka na szczepionki jest potrzebna nie tylko w szpitalu, ale także w każdym laboratorium oraz w aptece. Przydaje się na co dzień do przechowywania substancji, które należy trzymać w niskiej temperaturze. Bardzo popularną wersją chłodziarki jest lodówka o pojemności 36 litrów, która charakteryzuje się niezbyt dużą wielkością. Można w niej umieszczać różnego rodzaju produkty bez obaw o ich szybsze zepsucie się. 

Co należy wiedzieć o chłodziarkach na szczepionki?

Sprzęt tego rodzaju powinien cechować się kilkoma parametrami, są to między innymi:

chłodziarka na szczepionki
  • wysoka wytrzymałość,
  • duża odporność na uszkodzenia,
  • materiały dobrej jakości,
  • chłodziarki powinny być wyposażone w czytelny wyświetlacz temperatury, co znacznie usprawnia ich użytkowanie, 
  • posiadać możliwość zapisu na nośniku zewnętrznym wszelkich danych związanych z temperaturą bezpośrednio z komory urządzenia,
  • być wyposażone w system monitoringu z wykorzystaniem modułu GSM.

Bardzo istotną kwestią jest bezawaryjność lodówki. Sprzęt powinien być dokładnie sprawdzony i zapewniać doskonałą kontrolę. Dzięki temu można będzie z powodzeniem przechowywać w niej potrzebne substancje bez wszelkich obaw.

Dostosowane do potrzeb

Na rynku można znaleźć różnego rodzaju lodówki, których budowa jest inna i uzależniona od przeznaczenia. Można wymienić tu między innymi chłodziarki kompaktowe do 160 litrów, pojedyncze do 600 litrów oraz podwójne do 1400 litrów, które pozwalają na przechowywanie dużej ilości różnego rodzaju szczepionek oraz innych substancji o charakterze medycznym. Ciekawy sprzęt znajdziesz na tej stronie.