Specjalistyczna apteczka na wypady survivalowe

Specjalistyczna apteczka na wypady survivalowe

Wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę, iż dobrze wyposażona apteczka może uratować komuś życie. Osoby, które uwielbiają ekstremalne wypady w góry, obowiązkowo powinny zaopatrzyć się w najlepszej jakości sprzęt ratunkowy. Nie trzeba jednak mieć ze sobą noszy, szyn, ani też różnorodnych lekarstw. Tak naprawdę wystarczy apteczka taktyczna, w której znajdzie się wszystko to, co potrzebne na wypadek urazów, złego samopoczucia lub innych nagłych przypadków. Co powinna zawierać taka apteczka? Odpowiedź poniżej.

Apteczka taktyczna – przydatna w wielu sytuacjach

Mnóstwo osób sądzi, iż apteczka taktyczna (https://www.hobby4men.com/turystyka-i-survival/apteczki-pierwsza-pomoc/apteczki.html) wyposażona jest w te same rzeczy, co tradycyjne apteczki, które można kupić w sklepach medycznych oraz w aptekach. W rzeczywistości jednak taka apteczka taktyczna zawiera to wszystko, co powinno znaleźć się w tradycyjnej apteczce, jak i wiele dodatkowych rzeczy. Jest ona przeznaczona bowiem dla osób, które przebywają w bardzo trudnych warunkach przez wiele dni (np.: na poligonach w lesie, w górach, na polach itp.). Musi więc w niej znaleźć się wszystko to, co jest niezbędne w nieprzewidzianych sytuacjach.

Jak wygląda taka apteczka?

Policjanci podczas ćwiczeń, żołnierze na poligonach, uczestnicy ekstremalnych wycieczek – te osoby najczęściej mają przy sobie takie specjalistyczne apteczki. Dlaczego? Nigdy nie wiadomo, jakie sytuacje się zdarzą, a będąc z dala od domów, sklepów, aptek, trzeba być przygotowanym na wszystko. Na takich wyjazdach często bowiem dochodzi do złamań kończyn, urazów ciała, otarć, przemęczenia, osłabienia itp. Dlatego też, warto mieć przy sobie specjalistyczne narzędzia, które być może potrzebującemu uratują życie. Te rzeczy tak naprawdę niewiele kosztują i nie zajmują dużo miejsca w plecaku, a jak się okazuje w praktyce, powinny należeć do podstawowego wyposażenia każdego plecaka.

Specjalistyczna apteczka – wyposażenie

W sklepach internetowych, jak i w sklepach stacjonarnych można kupić takie gotowe apteczki za około 200 – 400 zł. Wiele osób chce samodzielnie stworzyć taką apteczkę, wiec jej wyposażenie skrupulatnie kompletuje w aptekach oraz sklepach medycznych. Dlatego też, warto wiedzieć, co powinno znaleźć się w środku. Większość taktycznych apteczek zawiera więc: farmaceutyki przeciwbólowe, przeciwzapalne i rozkurczowe, środki odkażające, sól fizjologiczną, plastry z opatrunkiem, bandaże, rękawiczki lateksowe, rękawiczki jednorazowe, opaski uciskowe, nożyczki, pęsetę, a nawet maskę do sztucznego oddychania, szynę oraz regulowany kołnierz ratowniczy.