Blat postforming – praktyczny element wyposażenia kuchni

Blat postforming – praktyczny element wyposażenia kuchni

Blat to ważny element, na który należy zwrócić szczególną uwagę podczas aranżacji kuchni. Powinien być zarówno estetyczny, jak i wytrzymały, gdyż jest codziennie narażony na pęknięcia, zarysowania i inne uszkodzenia czy destrukcyjne działanie środków chemicznych oraz wody i tłuszczu o wysokiej temperaturze, a także częste szorowanie. Aby kuchnia zachowała swój pierwotny wygląd i kolor przez długie lata, warto zdecydować się na wybór trwałego i modnego blatu postforming.

Jak powstaje blat postforming?

Blat postforming wytwarza się przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii, która polega na formatowaniu laminatu na gorąco. Materiał ten jest poddawany działaniu temperatury ok. 190°C w miejscu zgięcia. Aby gotowy produkt był pozbawiony jakichkolwiek defektów tj. pęknięcia czy pęcherze, procedura musi być starannie kontrolowana. Przód otrzymanego w ten sposób blatu jest estetycznie zaokrąglony i wzmocniony płytą HDF, a łączenie laminatu z papierem przeciwprężnym zostało uzupełnione spoiną silikonową chroniąca go przed wodą.

Cechy blatu postformingowego

blat postforming

Ze względu na szereg zalet, blat postforming cieszy się dużą popularnością wśród klientów salonów meblowych. Najważniejszą z nich jest odporność na:

  • uszkodzenia mechaniczne,
  • ścieranie,
  • wgniecenia,
  • odkształcenia,
  • odpryski,
  • zachlapanie,
  • powstawanie trwałych plam.

Ponadto blaty postformingowe występują w wielu kolorach i wzorach. Można wykorzystywać je do aranżacji wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, prowansalskim, klasycznym lub nowoczesnym czy industrialnym. Kupujący szczególnie upodobali sobie modele imitujące drewno, marmur i kamień.